Mis on poolhaagis? Poolhaagis on haagis, mis on ette nähtud haakimiseks sadulveokiga ja mis kannab sadulvedukile üle olulist vertikaalkoormust. Ehk lihtsamalt öeldes, see on haagis, mis toetub osaliselt vedukile. Tavapärane poolhaagis on kolmeteljeline 13,6 m pikk, 2,5 m lai ja 2,7 m kõrge.Poolhaagis on tänapäeval kõige levinum kaubaveovahend maanteel.

Haagisesse mahub maksimaalselt:

  • 13,6 laadimismeetrit
  • 34 EUR alust (1,2 x 0,8 m)
  • 26 FIN alust (1,2 x 1 m)
  • 24 000 kg
  • 90 m²
  • Mahu/kaalu/aluse/laadimismeetri suhtarve saab arvutada:
    1 ldm = 2,5 EUR/2 FIN = 1750 kg = 6,75 m²

Mis on täishaagisega autorong? Täishaagisega autorongi maksimaalne pikkus on 18,75 m. See koosneb kahest osast: vedukil asetsevast pealisehitisest ja täishaagisest. Kuna lubatud kogupikkus on suurem, on ka kaubaruumi maht suurem – kokku 38 EUR alust, ehk 15,2 meetrit. Kuupmeetreid ~120.

Kui kiiresti võib autorong sõita? C ja C+E kategoori autorongi maksimaalne kiirus on piiratud elektroonilise kiiruse piirajaga ja on 90 km/h.

Mis on AETR konventsioon? AETR konventsioon määratleb autojuhi/autojuhtide töö­ ja puhkeaja režiimi rahvusvaheliste maanteevedude teostamisel. Lihtsalt öeldes piirab see ühe autojuhi tööaja, mis on ööpäevas 9 h (4,5 + 4,5 h).

Mis on CMR konventsioon? CMR Konventsiooni eesmärgiks on määratleda kaubasaatja, kaubasaaja ja vedaja kohustusi ning vastutust. Selleks, et CMR konventsioon kehtiks, peab kaubaga kaasas olema CMR dokument, mis on allkirjastatud kauba saatja, autojuhi ja kauba üleandmisel ka kauba saaja allkirja/pitsatiga.